Slide 20
SLIDE 19
SLIDE 18
slide 17
slide 16
slide 15
SLIDE 14
slide 13
slide 12
slide 11
slide 10
slide 9
slide 8
slide 7
slide 6
slide 5
slide 4
slide 3
slide 2
SLIDE 1
 
 

Novinky     Informační servis k Mistrovství WRC ČR 2018 mládeže i dospělých.

117. ze 608 položek
 
Informační servis k Mistrovství WRC ČR 2018 mládeže i dospělých.

Informační servis k Mistrovství WRC ČR 2018 mládeže i dospělých.

Informační servis Prezidia a SpK ke konání Mistrovství WRC ČR 2018 mládeže a dospělých.


V první řadě chceme vyvrátit různé spekulace o tom, že by bylo ohroženo konání mistrovství. Zatím platí oba dva termíny uvedené v kalendáři akcí WRC ČR na rok 2018, a to 18-19.8.2018 MČR mládeže a 22-23.9.2018 MČR dospělých. Pokud by se veterinární podmínky změnily, okamžitě Vás budeme o případné změně informovat. Samozřejmě nechceme ani my ohrožovat zdraví vašich koní a vše bylo důkladně konzultováno jak se soukromým veterinářem, tak i s veterinární správou.

Vzhledem k nastalé situaci ohledně nemoci hříběcí a zrušení dvou kvalifikačních závodů v roce 2018, z toho jeden poslední, kdy je možné si splnit nominaci na MČR mládeže i dospělých, se Prezidium a Sportovní komise snažila najít vstřícné východisko jezdcům, kterým chybí jedna kvalifikace na mistrovství a v internetovém hlasování dne 31.7.2018 se rozhodlo, že umožní v roce 2018 zájemcům, kterým chybí jedna kvalifikace zakoupit si Divokou kartu na MČR mládeže i dospělých se 60% slevou tj. za 2.000,-Kč/1 disciplína/1 kůň. Zakoupením Divoké karty je také dle pravidel WRC ČR čl. 128 možnost startu ve stejné disciplíně pro druhého koně stejného jezdce, který má splněnou jen jednu kvalifikaci.


Zároveň na obou akcích bude potřeba kromě standardních vyšetření krve, ne starších 6 měsíců a povinného očkování, se před složením koní prokázat čestným prohlášením majitele koně, kde je uvedeno, že kůň je klinicky zdráv, nepochází z chovu, kde by se léčila přenosná choroba koní a za poslední jeden měsíc se nesetkal s hříběcí nákazou. Při příjezdu do areálu musí před složením projít veterinární kontrolou.
Bez tohoto čestného prohlášení nebude kůň do areálu vpuštěn. Ke stažení ZDE

Vzhledem k tomu, že inkubační doba u hříběcí nemoci je 3 až 10 dnů a od posledních závodů v Kozlovicích uplynou v době konání mistrovství mládeže tři týdny, je to dostatečně dlouhá doba na případné projevení nákazy. Takže když chovatelé po tuto dobu koně nikde z domovské stáje nepřesunovali a ani se u nich samotných nebo ostatních koní ve stáji příznaky na hříběcí onemocnění nevyskytly, nemusí mít nikdo obavy z účasti na soutěži.


Zatím nevíme o žádném koni, který se účastnil závodů WRC, že by jevil příznaky nemoci. Pokud se někdo ve výše uvedené době posledního měsíce zúčastnil nějakých soutěží, kde byl např. jiný chovatel s koněm ze stáje, kde se tato nákaza vyskytla, nesmí se konání mistrovství zúčastnit. Proto je vytvořeno Čestné prohlášení.

Těšíme se na Vaši účast na mistrovství a hodně sportovních zážitků přeje
SpK a prezidium WRC ČR

 
© 2019 Informační servis k Mistrovství WRC ČR 2018 mládeže i dospělých. | Novinky Western Riding Club České republiky Všechna práva vyhrazena. Optimalizováno pro IE7, Gecko a Operu.
Voltage Multimedia Studio - Tvorba www stránek, internetových prezentací, katalogů a eshopů. Login

| Thumbnails powered by Thumbshots
Sdílej odkaz na: