SLIDE 27
slide 26
slide 25
slide 24
slide 23
SLIDE 22
slide 21
slide 20
slide 19
slide 18
slide 17
slide 16
slide 15
slide 14
slide 13
slide 12
slide 11
slide 10 - Sponzoři WRC ČR 2
slide 9 - Sponzoři WRC ČR 1
slide 8
slide 7
slide 6
slide 5
slide 4
SLIDE 3
SLIDE 2
SLIDE 1
 
 

Články     Archiv     2010     Středoevropský pohár 2010

2. ze 3 položek
 
Středoevropský pohár 2010

Středoevropský pohár 2010

Letos začátkem září se po tři dny konal již 6. ročník Middle European Cupu /MEC/ - soutěž družstev ve westernových disciplínách. Jezdci ze Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky závodili v šesti třídách mládeže a jedenácti otevřených třídách dospělých. Bylo možné shlédnout disciplíny drezurní, rychlostní i dobytkářské. Body za umístění jednotlivých závodníků se sčítají a družstvo s nejvyšším počtem bodů zvítězí. Po předchozích letech, kdy se MEC konal v roce 2008 v polské Karpaczi a v roce 2009 u Budapešti, letos připadlo pořádání na Českou republiku. Pořadatelství se ujal areál Lovecké chaty v Horce nad Moravou, patřící prezidentovi Western Riding Clubu ČR p. Vlastimilu Sedláčkovi.
Jako rozhodčí byli pozváni p. Jaroslav Havlík /CZE/, Andrea Šáryová /SVK/ a Szilvia Horváth /HU/. Technickým delegátem byl stanoven Jaroslav Doležán a celý víkend vtipně komentoval Ivan Černoch.

Celkem areál hostil 85 koní a během tří dnů zde proběhlo celkem 153 startů.

Celý sportovní maraton začal již v pátek ráno disciplínou Western Horsemanship mládeže. Hned v této disciplíně bodovalo družstvo České republiky díky Černochové Vendule na valachovi King Rock Bar. V té samé disciplíně, ale ve třídě dospělých, zvítězila opět reprezentantka ČR, a to Jitka Mikuláštíková na Smart Chicky Victoria. Po třetí za páteční dopoledne se česká hymna hrála díky Markétě Prchalové s koněm Bryans Lysi Bar v disciplíně Western Riding se score 193,5 bodu.

Odpoledne začalo adrenalinovým Pole Bendingem, nejdříve opět proběhla třída mládeže, kde zvítězila Lucia Dulová ze Slovenska na koni Arkansas. Z České republiky se nejvíce dařilo Lukáši Mráčkovi na koni Pretoria Susan a obsadili 3. místo. V Pole Bendingu Open zvítězil zástupce maďarské ekipy Attila Kastely s koněm No Blues On My CD a druhá byla známá česká rychlostkářka Dana Provazníková na koni Gery.

Po rychlostních disciplínách přišel na řadu oblíbený Reining. Třídu mládeže vyhrála letošní mistryně v Reiningu - Tamara Korešová s Peppy Bright Star se score 207,5. Druhá byla slovenská jezdkyně Sophia Lukáčiková na CoColino Bueno s 203 body.

Reining Junior Open, tedy Reining pro mladé koně, vyhrála s koněm Black Peppy a scorem 202 bodu naše zkušená reprezentantka Ika Machalíková před maďarským jezdcem Zoltánem Szalontaiem se 197,5 body.
Poslední disciplínou pátečního dne byl Reining Senior Open. Tato disciplína pro koně šestileté a starší se jela dvoukolově a body z obou kol se sčítaly. V prvním kole se nejlépe vedlo Lucii Celecové ze Sovenska na koni Luckin Tori Olena s 206,5 body, jedinou naší reprezentantkou byla v této disciplíně Švecová Tereza, která se umístila na třetím místě s valachem AP Smart Tivio Jess s 198,5 body.

Sobotní dopoledne bylo ve znamení disciplíny Trail. Opět jsme hned po ránu mohli slyšet českou hymnu zásluhou Evy Kovaříkové s koněm Glory Dandy Bar, která zvítězila ve třídě mládeže se score 204,5 bodu. Po doplnění kavalet začala třída Open, kde český tým získal plný počet bodů díky Ivaně Pohlové s klisnou NA Golden Queen se score 212,5. Druhá byla Eva Zelenayová s Joe Lee Blue Eye ze Slovenska.

Po sobotní polední pauze byly na programu rychlostní a dobytkářské disciplíny.
Ve třídě Barrel Race mládeže obsadili první a druhé místo zástupci Slovenska, náš Lukáš Mráček s Pretoria Susan obsadil třetí místo.
Ve třídě Otevřené zvítězil Attila Kastély s koněm No Blues On My CD z Maďarska, naše Martincová Petra s koněm Čajla De Lord obsadili třetí příčku.
V dobytkářské disciplíně Cutting Open byli na prvních třech místech slovenští jezdci, náš zástupce Houška Ondřej na koni Boon N Sizzle skončil třetí.

Na sobotní podvečer byl přichystán Team Penning Open. Z pěti družstev se zadařilo jen dvěma, obě družstva byla ze Slovenska. Nejlépe si vedli Z. Varga, J. Paulíková a J. Horváth.
Po deštivé sobotě nás přivítalo nedělní sluníčko. Dopoledne jsme mohli vidět disciplínu Superhorse Open, kde Milan Dolínek s koněm Bryans Lysi Bar byli jedinými zástupci českého družstva v této disciplíně a i přes tíhu odpovědnosti se jim podařilo zvítězit.

Další bodové vedení českého týmu zajistily ve Western Pleasure mládeže Lucie Burdíková se Smiling Sunny Day. A v té samé disciplíně, ale ve třídě dospělých, zvítězila Ivana Pohlová s NA Golden Queen.

Poslední soutěží bylo druhé kolo Reining Senior. Po sečtení výsledků z prvního a druhého kola zvítězil Kamil Belaň s SK Shining Jac, druhá skončila Lucia Celecová s Lukin Tori Olena.
Od druhé hodiny odpolední probíhalo slavnostní vyhlašování výsledků, předávání pohárů družstvům a medailí jezdcům.

Česká republika nasbírala 38 bodů, druhé Slovensko mělo 33 bodů, třetí místo obsadilo Maďarsko s 21 body a na čtvrtém místě se umístilo Polsko s dvěma body.

Podrobné výsledky i z minulých ročníků najdete na http://www.mecinfo.eu/
Fotografie jsou k dispozici na http://www.mec.epohl.cz/

Závěrem bych chtěla poděkovat p. Sedláčkovi za jeho organizaci celých závodů /včetně úpravy arény před každou disciplínou a operativní zajištění týmového oblečení do chladnějšího počasí…./, a za vyčerpávající práci v kanceláři závodů Anetě a Bohdaně Krzystkovým.
Zbývá si jen přát, aby se česká ekipa v hojném počtu sešla příští rok na Slovensku při 7. ročníku těchto mezinárodních závodů a potvrdila tam své letošní vítězství.

Autor: Ivana Pohlová

 
© 2017 Středoevropský pohár 2010 | 2010 Western Riding Club České republiky Všechna práva vyhrazena. Optimalizováno pro IE7, Gecko a Operu.
Voltage Multimedia Studio - Tvorba www stránek, internetových prezentací, katalogů a eshopů. Login

| Thumbnails powered by Thumbshots
Sdílej odkaz na: